TASUTA ALAMDOMEENID

Siin leiavad tutvustamist Eesti Interneti Sihtasutusega mitte seotud organisatsioonide poolt pakutavad lahendused, mis võimaldavad eraisikutel ning hariduse ja kultuuri sfääris tegutsevatel organisatsioonidel tasuta aladomeene registeerida.

Alamdomeene haldab ning teenuse kvaliteedi eest vastutab konkreetse domeeni omanik. Info seisuga 28.12.2016.

ERA.EE

Era.ee on entusiastide poolt loodud lahendus, mis pakub eraisikutele tasuta domeene kujul *sinunimi.era.ee*. Era.ee sündis Tallinnas 2011. aasta kevadel Garage48 ürituse raames 48-tunnise järjepideva töö tulemusena. Praegu on projekti sponsoriks ning arendajaks OÜ Codeborne.

Era.ee lahendusega saab eraisik registreerida endale domeeni kujul *eesnimi.perenimi.era.ee*. Lisaks oma pärisnimega domeenile saab era.ee kaudu registreerida teise domeeni vabalt valitud hüüdnime vms sõnaga kujul *vabaltvalitudnimi.era.ee* ehk maksimaalselt 2 domeeninime. Domeenid võivad sisaldada ka täpitähtedega nimesid.
Domeeni registreerimine on lihtne. Era.ee kodulehel saab ka kontrollida, kas soovitud nimekuju on saadaval ning ID-kaardi või Mobiil-IDga ennast autentides saab domeeni kohe ära registreerida.
Lisaks saab domeeni registreerinu era.ee-s lihtsasti isikliku domeeni olemasolevale lehele suunata või profiililehe üles seada. Eelseadistatud on võimalus suunata domeeni külastajad oma Blogi, Facebooki profiili, Twitteri konto jms peale.

Lisainfo: www.era.ee

EESTI.EE

Riigiportaali eesti.ee vahendusel saab iga ID-kaarti omav kodanik kasutada tasuta endanimelise kodulehe ehk isiku domeeni suunamist. Soovi korral on inimesel, kellele väljastatud ID-kaart, võimalik kasutada suunavat kodulehe aadressi kujul http://eesnimi.perenimi.nr.eesti.ee, kus nr tähistab numbrilist koodi juhul, kui on mitu samanimelist inimest. Koduleht tuleb suunata reaalselt kasutatavale aadressile.

Nimelist kodulehte ehk isiku domeeni saab suunata logides riigiportaali eesti.ee kas ID-kaardi, internetipanga või Mobiil-ID vahendusel ning menüüs Minu asjad seadete alt. Suunamiseks tuleb riigiportaali eesti.ee sisse logida.

Sarnaselt pakub riigiportaal eesti.ee e-posti suunamist. Inimesel, kellele on väljastatud ID-kaart on võimalus kasutada suunavat meiliaadressi eesnimi.perenimi.nr@eesti.ee, tuleb see suunata igapäevasele e-postile.

Riigiportaali eesti.ee haldab ning kodulehe ja e-posti suunamist pakub Riigi Infosüsteemi Amet.

Lisainfo: https://www.eesti.ee/est/teemad/kodanik/riigiportaali_abi/riigiportaali_videojuhendid

EENET

Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet on 1993. aastal haridus- ja kultuuriministri käskkirja alusel loodud riigiasutus, mida haldab Haridus- ja Teadusministeerium.
EENeti kaudu saavad kõik hariduse, teaduse või kultuuri valdkonnas tegutsevad asutused, seltsingud, mittetulunduslikud organisatsioonid ja nende valdkondade projektid registreerida tasuta edu.ee, lib.ee, org.ee ja vil.ee lõpuga domeene.
Akadeemiliste domeenide arv ühele kasutajale ei ole piiratud ning
registreerida saab ka täpitähtedega domeene, mis on seotud asutuse nimega. Akadeemilise domeeni taotlemiseks tuleb saata vabas vormis sooviavaldus, milles on märgitud domeeni kasutaja, tema kontaktisik ja kontaktaadress, aadressile hostmaster@eenet.ee.

Lisainfo: www.eenet.ee/EENet/akad_domeenid.html