BLOGI

Interneti Päev 2018 - ideekorje!

0 kommentaari »

Interneti Päev 2018 tuleb taas 29. märtsil juba neljandat korda! Mis teema paneks Sind kaasa arutlema? Anna meile teada Facebookis @eestiinternet või kommenteeri blogisse! Välja valime kolm teemat!

.ee reeglid muutuste tuules

0 kommentaari »

Mõtle kaasa ja anna meile teada! .ee ja sihtasutuse igapäevast tegevuse aluseks on eelkõige .ee domeenireeglid ja .ee edasimüüjatega (registripidajatega) sõlmitud leping. Uue jõustuva isikuandmete kaitse üldmääruse (edaspidi ka: GDPR) tõttu ja kaasajastamise eesmärgil uuendada .ee registreerimise reegleid, millele ootame internetikogukonnalt kaasamõtlemist! 

Uues kuues domeenireeglid: muutuvates tuultes .ee domeeniotsing WHOIS

0 kommentaari »

Viimasel Euroopa domeeniregistreid koondava CENTRi õiguse töörühma kohtumisel oli terava tähelepanu all domeeniotsingu WHOIS andmebaasi ja privaatsuse küsimused, mis muutuvad pärast 25. maid 2018 pea kõigi Euroopa domeeninimesid haldavate registrite poolt. Nagu arvatavasti enamik juba teavad, siis just sel kuupäeval jõustub uus isikuandmete kaitse üldmäärus (edaspidi: GDPR), mis ilmselt ei võimalda enamike domeeniregistrite jaoks enam tulevikus eraisikust domeeniomaniku andmeid avalikult WHOIS-andmebaasi vahendusel esitada.